FUNKCJONALNY PROTOTYP

Powrót

Druk 3D to najlepsza i najtańsza metoda testowania prototypów. Pozwala szybko sprawdzić funkcjonalność projektu, wykryć błędy jeszcze przed zakupem drogich narzędzi do produkcji, jak również prezentację wyrobu klientowi. Rapid prototyping pozwala zarówno na szybkie, tanie oraz dokładne prototypowanie trójwymiarowych elementów, jak i na tworzenie krótkich serii gotowego wyrobu. 

RAMIĘ ROBOTA

Ten projekt zaczął się od wydrukowania złożonych z 8-iu elementów szczypcy, posiadających możliwość zamykania się i otwierania. Tworząc model 3D tego prototypu pozostawiliśmy jednak miejsca, umożliwiające dalszą rozbudowę.

untitled

Modelowanie oraz druk 3D ramienia

Tworzenie modeli 3D kolejnych elementów było prawdziwą przyjemnością. Uchwyt szczypiec pozwala na ich obrót wokół własnej osi. Ramię zostało zaprojektowane z 3 elementów połączonych z sobą śrubami, które umożliwiają jego ruch. Poszczególne części ramienia zostały dodatkowo połączone ze sobą atrapą siłowników, które poruszają się razem z elementami ramienia. 

Druk odbył się równolegle na dwóch drukarkach 3D. Na cały projekt składa się aktualnie 20 elementów w 3 kolorach. Do modelu został dodany nieprzetworzony filament gumowy który imituje przewody hydrauliczne. 

Druk3Dczesci

Złożone ramię robota

Ramię robota po złożeniu ma 320mm długości i robi niesamowite wrażenie. Każdy z jego elementów ma możliwość ruchu, a przy jego mocowaniu pozostało miejsce do dalszej rozbudowy. Chcoć jeszcze nie wiemy, jak będziemy je dalej rozbudowywać, już nie możemy się doczekać. 

Wydruk3DRobot

 

 Powrót

 

 

kontakt

KONTAKT

Skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci najlepszą ofertę.

 

  tel

733 303 454

t f g